Blog

Na čtyřech kolech za českou lyžovačkou

Nastala doba, kdy to vypadá, že se nevymaníme ze spárů vládních nařízení a zůstaneme tak po celou zimu „hezky“ doma na zadku. Já osobně jsem se už s lyžováním v Itálii, Rakousku i jinde v zahraničí se slzou v oku rozloučil. Avšak svou zimní vášeň jen tak na hřebík nepověsím. A tak jsem začal pátrat po destinacích v Česku, kam můžete zvesela vyjet a užít si i několikadenní lyžovačku.

Poznejte společně se mnou místa, kam stojí za to vyrazit s karavanem na zimní dovolenou!

O výhodách dovolené v karavanu jsem se zaměřil už před časem v článku o letní dovolené do Chorvatska a o tom, zda je výhodnější (s ohledem na cenu, pohodlí a vyřizování) jet autem, nebo karavanem.

Stejně tak je tomu i v případě, když se vydáte vstříc zimnímu dobrodružství. Nejenže vám karavan nabídne patřičný komfort, ale vše vás vyjde na rozumnou cenu, a navíc stihnete objet i více míst, a zajezdit si tak na různých svazích.

V zahraničí najdete samozřejmě stovky lyžařských sjezdovek, u kterých snadno zaparkujete a ubytujete se se svým karavanem. Doba pandemie nám však moc možností nedává, a tak nám nezbývá nic jiného, než vyjet po naší krásné České republice hned, jak to situace dovolí. Proto jsem se rozhodl, že se společně podíváme na to, jaké máme v té naší hezké české zemi lyžařské možnosti.

Křížem krážem po českých horách

Při mém pátrání jsem narazil na článek od Forbes, který mě okamžitě zaujal. Píše se v něm o 10 nejlepších českých sjezdovkách. A tak jsem si řekl, že si právě těchto 10 nejlepších vezmu do parády a podívám se jim na „zoubek“. Co je na nich zajímavého a dá se k nim zamířit na dovolenou s karavanem?

 

Rokytnice nad Jizerou

Krkonoše nám toho nabízejí spoustu ve všech ročních obdobích, a to platí i pro to zimní. Obzvláště v Rokytnici pak naleznete hned několik lyžařských sjezdovek, u kterých snadno zaparkujete se svým obytným vozem a můžete si jít užívat zimních radovánek na lyžích nebo snowboardu.

Rokytnice nad Jizerou je proslulá hlavně tím, že poskytuje nejdelší sjezdovku, přes 3 km, v České republice. V celém městě najdete několik skiareálů. Mně je v tomto případě nejsympatičtější areál Horní Domky, který nabízí parkování s velkou kapacitou přímo u sjezdovky.

Parkování v areálu Horní Domky je rozděleno na 4 části. Přímo z jejich infocentra vím, že nejvhodnější pro parkování s karavanem je parkoviště P4. Stání přes noc vás tam vyjde na pouhých 100 Kč, v sezóně dokonce neplatíte nic. Navíc se vám tam dostane patřičného klidu a do skiareálu se dostanete pěšky zhruba za 5-7 minut. Jediné, v čem je trošku háček, je fakt, že zde pro karavany neposkytují připojení k elektrice ani žádný zdroj vody. Pokud se sem tedy vydáte, je potřeba s tím počítat!

 

Špindlerův Mlýn

Sjezdovky ve Špindlerově Mlýně zná skoro každý. Buď tam byl, slyšel o nich v médiích, když se tam konal Světový pohár, nebo alespoň viděl oblíbený český film Špindl, který se zde natáčel. Kromě skvělých sjezdovek zde oceníte výjimečné prostředí a každý karavanový nadšenec také to, že kousek od skiareálu se nachází i Autokemp Špindl, kde můžete se svou rodinou a přáteli „zakotvit“ a užít si chvíle pohody.

Kemp je sice v současnosti uzavřený, ale věřím, že hned, jak se situace uklidní, uvítají tam své návštěvníky s otevřenou náručí!

 

Červená Voda

Skiresort Buková hora v Orlických horách pro vás sice nemá nejdelší ani nejznámější českou sjezdovku, zato nabízí patřičný komfort. Nahoru na horu vás totiž vyveze polstrovaná vyhřívaná sedačková lanovka, která jde navíc přikrýt bublinou v případě nepříznivého počasí. I dolů se dostanete pohodlně. Tratě nejsou nikterak strmé, a vy si tak užijete příjemnou a ničím nerušenou jízdu.

Skiresort navíc v areálu nabízí i parkování pro karavany s elektrickou přípojkou.

 

Špičák na Šumavě

Pokud máte rádi trochu adrenalinu a nebezpečí, rozhodně se zde nabízí sjezdovka Šance na Špičáku, která je považována za jeden z nejnáročnějších českých sjezdů.

Jen kousek od samotného Špičáku dojedete do Železné rudy, kde najdete stejnojmenný autokemp, kde se vám dostane všeho potřebného od elektriky, restaurace i sociálního zařízení.

 

Klínovec

Na Klínovci narazíte na jednu z nejnovějších českých sjezdovek, na jejíž vrchol se dostanete čtyřsedačkovou lanovkou. Ve skiareálu s návštěvníky, kteří za zimním dobrodružstvím přijedou v karavanu, počítají, a tak na jejich webových stránkách naleznete všechny potřebné informace, které potřebujete vědět, když se vydáte karavanem na Klínovec.

 

Dolní Morava

Dolní Morava nabízí prostě dokonalé prostředí. Užijí si zde jak děti, tak i jejich rodiče. Jak asi všichni víte, je zde známá Stezka v oblacích, na kterou se dostanete buď pěšky, lanovkou, nebo bobovou dráhou, kterou můžete využít i po cestě dolů, a užít si tak vzrušující adrenalinový zážitek. Samozřejmostí je pak 8 lyžařských sjezdovek s různou obtížností, aby uspokojily i náročné jezdce.

Kromě vynikajícího vyžití nabízí Dolní Morava i stání pro karavany s elektrickými přípojkami.

 

Lipno

U naší největší vodní nádrže se překvapivě nachází i sjezdovka. Skiareál se pyšní svou nabídkou společenského vyžití, a tak si tady kromě lyžování užijete i spoustu dalších zimních a sportovních aktivit.

Lipno sice myslí i na návštěvníky v karavanu, ale bohužel jen v létě. Přes zimu má autokemp zavřeno. V Lipně se tak s karavanem sice nezdržíte, ale pro parkování můžete využít tamní parkoviště přímo u sjezdovky.

Dovolím si s časopisem Forbes lehce nesouhlasit a nahradím 3 poslední areály a sjezdovky, které zmiňovali ve článku, za ty, které zase já považuji v České republice za místa, která byste s karavanem měli navštívit, užít si zde zimní pohody a zalyžovat si. Která to jsou?

 

Teplice nad Metují

Skvělé lyžovačky se vám dostane taky v Teplicích nad Metují, přesně ve Skiareálu Kamenec. V areálu si můžete užít dvou sjezdovek pro začátečníky i pokročilé. Samozřejmostí je pak veřejné parkoviště, občerstvení a taky lyžařská škola, kde se postarají instruktoři o vaše nejmenší, a vy budete mít čas si v klidu zajezdit.

Co je výhodou pro všechny karavanisty je také to, že se zhruba 5 minut jízdy od areálu přepravíte do kempu přímo pro karavany, kde se vám dostane přístup k elektrice, vodě, wi-fi připojení a všeho potřebného.

 

Pec pod Sněžkou

Do Skiresortu Černá hora v Peci pod Sněžkou v klidu dojedete a zaparkujete i s karavanem, připojíte se zde k elektřině a k dispozici budete mít i veškeré sociální zařízení.

Na lyžích nebo snowboardu si zde užijete malebného prostředí a zajezdíte si po sjezdovkách různých obtížností o celkové délce 14 km. Ve skiareálu je i možnost večerního lyžování, které v sobě skrývá opravdové kouzlo.

 

Harrachov

Jako poslední jsem si pro vás vybral sportovní areál Harrachov, který za mě rozhodně stojí za zmínku. Je to totiž místo plné zážitků a aktivit, a to jak v zimě, tak i v létě. V areálu jsou pro vaše zimní radovánky připraveny 4 sjezdovky s různou obtížností, na které pohodlně vyjedete lanovkou.

S karavanem zde zaparkujete v kempu Jiskra, který je pouze 5 minut cesty od samotné sjezdovky. V kempu je možnost připojení na elektrickou přípojku a sociální zařízení vybavené i pračkou a sušičkou.

Znáte nějaká další místa, která stojí za zmínku? Podělte se se mnou na Facebooku do komentářů nebo mi napište do zpráv! Rád se podívám někam, kde jsem ještě nebyl.

A hlavně - nezanevřete na letošní zimní dovolenou, karavany jsou pro vás k dispozici a budu rád, když si v této těžké době užijete alespoň nějaké chvilky pohody.

web ad.accountingwatches.com.read here https://ad.accountingwatches.com/.low prices https://ad.accountingwatches.com.nice ad.adomegawatches.com.Read Full Report https://ad.adomegawatches.com/.site link https://ad.adomegawatches.com.More details about ad.apatekphilippe.com.go to this website https://ad.apatekphilippe.com/.i thought about this https://ad.apatekphilippe.com.click here for more ad.attorneywatches.com.Wiht 70% Discount https://ad.attorneywatches.com/.webpage https://ad.attorneywatches.com.my latest blog post ad.auctionswatches.com.discover this https://ad.auctionswatches.com/.Bonuses https://ad.auctionswatches.com.look at here now ad.audiowatches.com.blog link https://ad.audiowatches.com/.click this link now https://ad.audiowatches.com.High Technology ad.bankruptcywatches.com.pop over to this web-site https://ad.bankruptcywatches.com/.Best https://ad.bankruptcywatches.com.see here now ad.banktagheuer.com.go right here https://ad.banktagheuer.com/.Buy now best https://ad.banktagheuer.com.Going Here ad.biblewatches.com.moved here https://ad.biblewatches.com/.Womens https://ad.biblewatches.com.why not find out more ad.biotechnologywatches.com.visit this site right here https://ad.biotechnologywatches.com/.fashion https://ad.biotechnologywatches.com.visit our website ad.biotechwatches.com.their explanation https://ad.biotechwatches.com/.you could look here https://ad.biotechwatches.com.check over here ad.bpatekphilippe.com.Get More Information https://ad.bpatekphilippe.com/.Women's https://ad.bpatekphilippe.com.Under $39 ad.businessbellross.com.check my blog https://ad.businessbellross.com/.For Women And Men https://ad.businessbellross.com.Wiht 80% Discount ad.businessbreitling.com.that site https://ad.businessbreitling.com/.more helpful hints https://ad.businessbreitling.com.Get the facts ad.businessfranckmuller.com.navigate here https://ad.businessfranckmuller.com/.60% off https://ad.businessfranckmuller.com.Under $59 ad.businesshublot.com.her explanation https://ad.businesshublot.com/.take a look at the site here https://ad.businesshublot.com.article source ad.businesstagheuer.com.my website https://ad.businesstagheuer.com/.Recommended Site https://ad.businesstagheuer.com.go to my site ad.caomegawatches.com.visit their website https://ad.caomegawatches.com/.browse around here https://ad.caomegawatches.com.best choice ad.cardswatches.com.helpful site https://ad.cardswatches.com/.Top Quality https://ad.cardswatches.com.here you can find the best ad.careerwatches.com.Wiht 20% Discount https://ad.careerwatches.com/.More about the author https://ad.careerwatches.com.find more info ad.cartagheuer.com.see https://ad.cartagheuer.com/.More information about https://ad.cartagheuer.com.hop over to this website ad.casinoswatches.com.the newest https://ad.casinoswatches.com/.With Discount https://ad.casinoswatches.com.inexpensive ad.cdomegawatches.com.click here to find out more https://ad.cdomegawatches.com/.see this website https://ad.cdomegawatches.com.additional info ad.cnomegawatches.com.Huge Discounts https://ad.cnomegawatches.com/.35% off https://ad.cnomegawatches.com.Resources ad.coffeewatches.com.Welcome To https://ad.coffeewatches.com/.shop https://ad.coffeewatches.com.anchor ad.computerbellross.com.hop over to here https://ad.computerbellross.com/.look here https://ad.computerbellross.com.click to investigate ad.computerbreitling.com.Extra resources https://ad.computerbreitling.com/.afford https://ad.computerbreitling.com.here are the findings ad.computerfranckmuller.com.try this https://ad.computerfranckmuller.com/.Most popular https://ad.computerfranckmuller.com.look at this now ad.computerhublot.com.With Free Shipping https://ad.computerhublot.com/.try this web-site https://ad.computerhublot.com.click this site ad.computertagheuer.com.learn this here now https://ad.computertagheuer.com/.see page https://ad.computertagheuer.com.page ad.constructionwatches.com.30% off https://ad.constructionwatches.com/.With Fast Shipping https://ad.constructionwatches.com.wikipedia reference ad.cookingwatches.com.At Lowest Prices https://ad.cookingwatches.com/.discover here https://ad.cookingwatches.com.click to read more ad.cpatekphilippe.com.Learn More https://ad.cpatekphilippe.com/.Web Site https://ad.cpatekphilippe.com.Homepage ad.cruisewatches.com.important source https://ad.cruisewatches.com/.image source https://ad.cruisewatches.com.sell ad.deliverywatches.com.why not try this out https://ad.deliverywatches.com/.click this link here now https://ad.deliverywatches.com.like it ad.directorywatches.com.Up To 50% Off https://ad.directorywatches.com/.learn the facts here now https://ad.directorywatches.com.useful reference ad.divorcewatches.com.address https://ad.divorcewatches.com/.Swiss https://ad.divorcewatches.com.the best price ad.dogswatches.com.visit the website https://ad.dogswatches.com/.click this over here now https://ad.dogswatches.com.More details about webpage: ad.domainswatches.com.useful link https://ad.domainswatches.com/.look these up https://ad.domainswatches.com.you can find out more ad.dpatekphilippe.com.you could try here https://ad.dpatekphilippe.com/.40% off https://ad.dpatekphilippe.com.Visit Website ad.drugstorewatches.com.Continue https://ad.drugstorewatches.com/.this link https://ad.drugstorewatches.com.Top ad.educationwatches.com.my link https://ad.educationwatches.com/.check this https://ad.educationwatches.com.Under $20 ad.electronicswatches.com.Read Full Article https://ad.electronicswatches.com/.find here https://ad.electronicswatches.com.Wiht Big Discount ad.employmentwatches.com.a fantastic read https://ad.employmentwatches.com/.he has a good point https://ad.employmentwatches.com.Click Here ad.engineeringwatches.com.find out here now https://ad.engineeringwatches.com/.best site https://ad.engineeringwatches.com.reference ad.epatekphilippe.com.this contact form https://ad.epatekphilippe.com/.look at this web-site https://ad.epatekphilippe.com.her comment is here ad.financialwatches.com.this hyperlink https://ad.financialwatches.com/.her response https://ad.financialwatches.com.click site ad.flowerswatches.com.imp source https://ad.flowerswatches.com/.find the best https://ad.flowerswatches.com.read the article ad.fpatekphilippe.com.my review here https://ad.fpatekphilippe.com/.content https://ad.fpatekphilippe.com.browse around this web-site ad.furniturewatches.com.find more information https://ad.furniturewatches.com/.Perfect https://ad.furniturewatches.com.More Bonuses ad.genomewatches.com.check out the post right here https://ad.genomewatches.com/.browse around these guys https://ad.genomewatches.com.visit ad.goomegawatches.com.browse around this site https://ad.goomegawatches.com/.helpful resources https://ad.goomegawatches.com.you can try these out ad.gpatekphilippe.com.resource https://ad.gpatekphilippe.com/.visit this web-site https://ad.gpatekphilippe.com.With Best Cheap Price ad.hardwarewatches.com.More Info https://ad.hardwarewatches.com/.check out this site https://ad.hardwarewatches.com.shipping ad.healthbellross.com.Up To 90% Off https://ad.healthbellross.com/.75% off https://ad.healthbellross.com.you could try these out ad.healthbreitling.com.try this site https://ad.healthbreitling.com/.click for source https://ad.healthbreitling.com.Find Out More ad.healthfranckmuller.com.click here to read https://ad.healthfranckmuller.com/.Learn More Here https://ad.healthfranckmuller.com.read this article ad.healthhublot.com.Discover More https://ad.healthhublot.com/.click now https://ad.healthhublot.com.Look At This ad.healthtagheuer.com.Fine https://ad.healthtagheuer.com/.article https://ad.healthtagheuer.com.directory ad.hkomegawatches.com.site here https://ad.hkomegawatches.com/.Hot Sale https://ad.hkomegawatches.com.successful feeling ad.hockeywatches.com.Hot https://ad.hockeywatches.com/.go https://ad.hockeywatches.com.useful source ad.holidayswatches.com.informative post https://ad.holidayswatches.com/.go to my blog https://ad.holidayswatches.com.check ad.hospitalwatches.com.more tips here https://ad.hospitalwatches.com/.redirected here https://ad.hospitalwatches.com.To learn more, go to website: ad.hostingwatches.com.other https://ad.hostingwatches.com/.go now https://ad.hostingwatches.com.design ad.hotelswatches.com.Luxury https://ad.hotelswatches.com/.Visit Your URL https://ad.hotelswatches.com.visit this page ad.hpatekphilippe.com.straight from the source https://ad.hpatekphilippe.com/.have a peek at these guys https://ad.hpatekphilippe.com.from this source ad.informationwatches.com.original site https://ad.informationwatches.com/.For Sale Online https://ad.informationwatches.com.Recent Comments ad.inomegawatches.com.men's https://ad.inomegawatches.com/.factory direct https://ad.inomegawatches.com.navigate to this web-site ad.internetbreitling.com.read the full info here https://ad.internetbreitling.com/.look at this website https://ad.internetbreitling.com.review ad.ipatekphilippe.com.Buy https://ad.ipatekphilippe.com/.you can try this out https://ad.ipatekphilippe.com.check this site out ad.itomegawatches.com.company website https://ad.itomegawatches.com/.this article https://ad.itomegawatches.com.visit here ad.jpatekphilippe.com.why not look here https://ad.jpatekphilippe.com/.Under $49 https://ad.jpatekphilippe.com.next page ad.lawyerswatches.com.Shop for https://ad.lawyerswatches.com/.find https://ad.lawyerswatches.com.look what i found ad.loansbellross.com.try these out https://ad.loansbellross.com/.read what he said https://ad.loansbellross.com.the original source ad.loansfranckmuller.com.this website https://ad.loansfranckmuller.com/.read https://ad.loansfranckmuller.com.For Sale ad.loanshublot.com.Read More Here https://ad.loanshublot.com/.my site https://ad.loanshublot.com.visit the site ad.loanstagheuer.com.pop over to this site https://ad.loanstagheuer.com/.discount price https://ad.loanstagheuer.com.browse around this website https://ad.loanstagheuer.com.Click This Link ad.mapwatches.com.find out this here https://ad.mapwatches.com/.cheapest https://ad.mapwatches.com.recommended you read ad.moneybellross.com.many https://ad.moneybellross.com/.Fast Shipping https://ad.moneybellross.com.With Cheap Price ad.moneybreitling.com.Continue Reading https://ad.moneybreitling.com/.To get more information about https://ad.moneybreitling.com.useful content ad.moneyfranckmuller.com.this page https://ad.moneyfranckmuller.com/.important link https://ad.moneyfranckmuller.com.read this post here ad.moneyhublot.com.check here https://ad.moneyhublot.com/.Online https://ad.moneyhublot.com.site web ad.moneytagheuer.com.best quality https://ad.moneytagheuer.com/.For details about https://ad.moneytagheuer.com.hop over to these guys ad.musicbellross.com.home https://ad.musicbellross.com/.websites https://ad.musicbellross.com.see this here ad.musicfranckmuller.com.50% off https://ad.musicfranckmuller.com/.visit this site https://ad.musicfranckmuller.com.description ad.musichublot.com.view it https://ad.musichublot.com/.i was reading this https://ad.musichublot.com.90% off ad.musictagheuer.com.official source https://ad.musictagheuer.com/.professional https://ad.musictagheuer.com.read review ad.mutualfundswatches.com.i loved this https://ad.mutualfundswatches.com/.70% off https://ad.mutualfundswatches.com.Under $50 ad.newsbellross.com.pop over here https://ad.newsbellross.com/.Clicking Here https://ad.newsbellross.com.basics ad.newsbreitling.com.click for more https://ad.newsbreitling.com/.visit homepage https://ad.newsbreitling.com.read this ad.newsfranckmuller.com.helpful hints https://ad.newsfranckmuller.com/.see post https://ad.newsfranckmuller.com.On Sale ad.newshublot.com.On Our Website https://ad.newshublot.com/.click to read https://ad.newshublot.com.pop over to these guys ad.newstagheuer.com.see this site https://ad.newstagheuer.com/.next https://ad.newstagheuer.com.Fast Delivery ad.personalinjurywatches.com.right here https://ad.personalinjurywatches.com/.On The Online Website https://ad.personalinjurywatches.com.see this page ad.petswatches.com.try this website https://ad.petswatches.com/.our website https://ad.petswatches.com.With Huge Discount ad.pharmacywatches.com.official site https://ad.pharmacywatches.com/.important site https://ad.pharmacywatches.com.get more ad.pizzawatches.com.Get More Info https://ad.pizzawatches.com/.navigate to this website https://ad.pizzawatches.com.you can look here ad.pussywatches.com.On The Official Website https://ad.pussywatches.com/.blog https://ad.pussywatches.com.have a peek at this web-site ad.realestatetagheuer.com.More info about https://ad.realestatetagheuer.com/.great post to read https://ad.realestatetagheuer.com.go to this web-site ad.realtywatches.com.greatest https://ad.realtywatches.com/.find this https://ad.realtywatches.com.well-known ad.restaurantwatches.com.official website https://ad.restaurantwatches.com/.clone https://ad.restaurantwatches.com.you could try this out ad.richardmilleaaa.com.this content https://ad.richardmilleaaa.com/.investigate this site https://ad.richardmilleaaa.com.get redirected here ad.richardmilleairbus.com.navigate to this site https://ad.richardmilleairbus.com/.visite site https://ad.richardmilleairbus.com.Wiht 40% Discount ad.richardmillealll.com.useful site https://ad.richardmillealll.com/.Best place to buy https://ad.richardmillealll.com.this ad.sexbellross.com.published here https://ad.sexbellross.com/.Who makes the best https://ad.sexbellross.com.Online Store ad.sexbreitling.com.Ladies https://ad.sexbreitling.com/.advice https://ad.sexbreitling.com.check it out ad.sexfranckmuller.com.view website https://ad.sexfranckmuller.com/.you can try here https://ad.sexfranckmuller.com.click here to investigate ad.sexhublot.com.continue reading this https://ad.sexhublot.com/.top article https://ad.sexhublot.com.anonymous ad.sextagheuer.com.Discover More Here https://ad.sextagheuer.com/.click over here https://ad.sextagheuer.com.High Quality ad.showbellross.com.Up To 60% Off https://ad.showbellross.com/.explanation https://ad.showbellross.com.her latest blog ad.showfranckmuller.com.Visit This Link https://ad.showfranckmuller.com/.he said https://ad.showfranckmuller.com.link ad.showhublot.com.Up To 80% Off https://ad.showhublot.com/.you could check here https://ad.showhublot.com.Full Article ad.showtagheuer.com.have a peek here https://ad.showtagheuer.com/.click here now https://ad.showtagheuer.com.Different Manufacturers ad.sportstagheuer.com.Copy https://ad.sportstagheuer.com/.offer https://ad.sportstagheuer.com.these details ad.taxeswatches.com.Wiht 60% Discount https://ad.taxeswatches.com/.more information https://ad.taxeswatches.com.great ad.telecomwatches.com.look at this site https://ad.telecomwatches.com/.internet https://ad.telecomwatches.com.High-quality ad.televisionwatches.com.Under $200 https://ad.televisionwatches.com/.more https://ad.televisionwatches.com.special info ad.testwatches.com.check this link right here now https://ad.testwatches.com/.More hints https://ad.testwatches.com.supply ad.toyswatches.com.their website https://ad.toyswatches.com/.Website https://ad.toyswatches.com.my response ad.travelbellross.com.click for info https://ad.travelbellross.com/.With Fast Delivery https://ad.travelbellross.com.additional resources ad.travelbreitling.com.provide https://ad.travelbreitling.com/.you can check here https://ad.travelbreitling.com.my sources ad.travelfranckmuller.com.favorite https://ad.travelfranckmuller.com/.web link https://ad.travelfranckmuller.com.have a peek at this site ad.travelhublot.com.index https://ad.travelhublot.com/.more info here https://ad.travelhublot.com.65% off ad.traveltagheuer.com.Wiht 90% Discount https://ad.traveltagheuer.com/.sites https://ad.traveltaghe